Hello Guest it is March 28, 2024, 01:17:23 PM

Author Topic: Vizitatori  (Read 16076 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vizitatori
« Reply #10 on: August 12, 2009, 09:10:41 AM »
Salut la toata lumea ! Ma bucur ca incet, incet prinde viatza si la noi pasiunea pt asemenea masini. Eu sun intr-un stadiu destul de avansat cu un CNC construit de mine din otel. E destul de mare aprox 3mx2m si il voi folosii pt mobila. Am muncit pana la epuizare dupa programul de lucru aproape un an dar am reusit... :). In rest ce sa spun... Senzatia e fantastica atunci cand realizezi ca ai avut in fata ta o gramada de fiare si la un moment dat vezi o masina care chiar lucreaza. Si lucreaza bine... :)
Re: Vizitatori
« Reply #11 on: November 19, 2009, 03:36:31 PM »
Salut Baieti.
Si eu sint infectat cu boala cnc-uriler. Acum sint in costructia unui proiect de aprox 1500 x 1500 mm. Driverile o sa fie Gecko 320. Masina pactic o sa fie in 3 axe numai ca o sa lucreze pe 4 axe(Axa x va avea 2 motoare). Am proiectat totul acum asteps unele piese. Leam comandat la o firma care taie metal cu laserul. Saptamina trecuta mi-am comandat restul de piese la partea electrica. Leam conectat totul merge ok. Va tin la curent si am sa adaug si imagini. Personal locuiesc in SUA si pe aici nu este problema cu materialele.
Re: Vizitatori
« Reply #12 on: November 20, 2009, 08:46:59 AM »
Buna ziua (seara) la toata lumea,

Ma numesc Daniel, sunt din Arad, si eu sunt pasionat de acest domeniu (CNC). Cu pasi mici si schimb de experienta si idei ne putem perfectiona. Aici sunt cateva imagini cu prima masina de gravat pe care am construito, iar in viitor intentionez sa modernizez o freza de scularie.

Cu stima Daniel.
« Last Edit: November 20, 2009, 08:48:51 AM by morarudnl »
Re: Vizitatori
« Reply #13 on: November 23, 2009, 01:34:04 PM »
Servus Marius,

În ce stadiu eşti cu modernizarea maşinii?

Daniel.
Re: Vizitatori
« Reply #14 on: December 11, 2009, 06:42:00 PM »
Daniel,

Tot asa cum am fost. Nimic nou.
Ti-am trimis PM.

Marius