Hello Guest it is April 19, 2024, 09:29:53 PM

Author Topic: Sistem de operare  (Read 7567 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sistem de operare
« on: April 28, 2007, 10:51:20 PM »
Gabi, ce sistem de operare folosesti ? Windows XP, 2000 sau ME?
Iti mai amintesti cumva de la cine ai cumparat TAIG-ul ?

Marius
Re: Sistem de operare
« Reply #1 on: April 30, 2007, 02:54:08 AM »
Salut Marius,

Scuze pt raspunsul intirziat - am avut ceva de lucru care nu suporta aminare. So, despre Taig:
- achizitie de pe eBay - vinzator deepgroove1 (m-am uitat si momentan nu are nimic listat pe eBay) http://www.deepgroove1.com/
Referitor la acest tip Paul Henrik (propietarul deepgroove1). Licitatia de pe eBay includea toata freza + controller (Xylotex 4th axis) +1 motor (stepper). Am platit valoarea liciitatiei ($1600) + 4th axis + Mach3 license (total $2360 cu transport). Am primit - freza + 4th axis + o licenta (personala a lui Paul care evident nu a functionat pt. mine). M-am plins lui Art si ca un adevarat vinzator (a se citi customer care & satisfaction) am primit o licenta. Nu stiu daca Art a vorbit cu Paul despre asta, dar cert e ca am primit licenta. Cel de al patru-lea motor nu a venit nici in ziua de astazi. Referitor la asta Paul a replicat ca am primit 4th axis, dar daca te uiti pe site-ul lui constati ca vinde 4th axis cu motor. Cam asta e...
- sistem de operare - Win XP SP2 - runs like butter. Calculatorul este u  P4 la 3 Gb cu 1 Gb RAM
M-ai intrebat cum impac familia cu Taig-ul. Simplu viata mea personala is a mess (divortat fara copii). In prezent am o prietena cu care deocamdata ma inteleg bine. Dedic ffff multe ore lucrului (de la 7.30 dim pina la 1-2 noaptea). Altfel nu se poate... cel putin pt. mine (altora poate le iese din prima eu trebuie sa muncesc din greu pt. fiecare lucru).
Sint nascut pe 9 noiembrie 1968 daca asta era intrebarea (daca am inteles bine).

Spor la treba
Gabi
"Traim in Ro si asta ne ocupa tot timpul"
Re: Sistem de operare
« Reply #2 on: May 01, 2007, 09:11:52 AM »
Buna Gabi !

Imi pare rau pentru ce ai patit cu deepgroove1. Aproape ca am cumparat si eu un TAIG de la el.E bine ca Art te-a ajutat.
Multumesc pentru info despre calculator. Al meu este Athlon, echivalentul lui P3, sapte ani vechime.
Imi pare rau de asemenea ca trebuie sa lucrezi asa de mult. Dar sa stii ca sia ici este aproape la fel : muncesti ca prostu si te trezesti fara aproape nimic. Si aici este viata stresanta, mult mai stresanta decit acasa. Acolo oamenii se bucura compania oamenilor, rudelor, o gluma etc etc. Aici este un singur lucru : DOLARUL ! Cel putin asa vad eu(si nu mai)  lucrurile.

Am gasit pe cineva care este dispus sa ma ajute cu controalele mele. Vineri voi afla mai multe.

Toate cele bune !

Marius
Re: Sistem de operare
« Reply #3 on: May 03, 2007, 08:53:11 PM »
Gabi,

Sint mai in virsta cu doua luni (nascut in Septembrie) si un an decit tine !


Marius